Zdivo Liapor - kompletní zdící systém pro hrubou stavbu

Vyberte si pro svou stavbu kvalitní thermoakustický zdící systém Liapor, který vám zaručí skvělé tepelné i zvukové izolační vlastnosti, má dlouhou životnost, je odolný vůči klimatickým vlivům a změnám teplot a díky nízké měrné hmotnosti zaručuje snadnou manipulaci.

Sortiment zdiva Liapor

V sortimentu zdiva Liapor najdete tvarovky s vylepšenými thermoizolačními i akustickými vlastnostmi v běžném provedení nebo jako kalibrované (broušené) tvarovky pro přesné vyzdívání "na lepidlo".

Obvodové zdivo

Obvodové zdivo Liapor zaručuje v každé roční době optimální vnitřní klima. Tvarovky pro obvodové zdivo Liapor jsou tepelně izolační, ale zároveň také teplo dobře akumulují a tak vyrovnávají teplotní výkyvy vnějšího prostředí. Tvarovky pro obvodové zdivo Liapor SL a Liatherm se nemusí dodatečně tepelně izolovat. Jsou konstruovány tak, aby dosáhly vysoké hodnoty tepelného odporu při zachování povahy jednovrstvé konstrukce.

Nosné zdivo

Pro vnitřní nosné stěny použijte tvárnice Liapor M, které mají skvělé akustické parametry - dosahují vysokého indexu vzduchové neprůzvučnosti. Stejně jako ostatní prvky z nabídky zdiva Liapor přináší tvarovky Liapor M benefity jako je zdravotní nezávadnost, odolnost vůči ohni, nízká objemová hmotnost (nižší než u zdiva z běžných materiálů), vysoká pevnost a i přes to snadná opracovatelnost.

Příčky

Příčky Liapor mají skvělé akustické vlastnosti - vyznačují se vyšším indexem zvukové neprůzvučnosti, než příčky z jiných materiálů o stejné plošné hmotnosti. To potvrdila také zkouška vzduchové neprůzvučnosti provedená dle ČSN EN ISO 140-3. Stejně jako zbytek sortimentu zdiva Liapor mají příčky Liapor nízkou objemovou hmotnost, vysokou pevnost, snadnou opracovatelnost, požární odolnost, zdravotní nezávadnost.

Pohledové zdivo

Pohledové zdivo se uplatní v interiéru i exteriéru. Díky pravidelné struktuře, stálé barevností a nevšednímu povrchu s ním lze vytvořit esteticky zajímavé prvky. Stejně jako zbytek sortimentu si zachovává všechny výhody zdiva z lehkého keramického betonu: mrazuvzdornost, dlouhou životnost, požární odolnost, nízkou objemovou hmotnost a dobré akustické vlastnosti.

Překlady

Nosné betonové překlady Liapor nabízíme v délkách od 865 do 3490 mm. Vyberte si z plně nosných překladů nad okenní a dveřní otvory, včetně překladů pro umístění systému předokenních rolet.

Ztracené bednění

Ztracené bednění do základů, na ploty, pohledové či opěrné zdi a pro další využití nabízíme v několika rozměrech. Díky ztracenému bednění vytvoříte snadno betonové nebo železobetonové konstrukce.

Naše reference - zdivo Liapor

  • desítky rodinných domů na Moravě
  • obezdívka výtahových šachet v bytových domech Brno, Slunečná (parametr - akustická neprůzvučnost)
  • podzemní garáže Velký Špalíček (parametr – požární odolnost EI120)
  • mezibytové příčky bytový dům Brno, Gajdošova (parametr – akustická neprůzvučnost)
  • mezibytové příčky bytový dům Brno, Vídeňská (parametr – akustická neprůzvučnost)
  • vnitřní nosné zdivo Olympia Olomouc
  • atd.

Další reference »

 

Pro bližší informace i zdivu Liapor nás kontaktujte.

© 2013 TECH TRADING GROUP a.s.