Často kladené dotazy

Otázka: Jakou frakci liaporu mám použít při vyrovnávacím zásypu podlahy, pod OSB desky?

Odpověď: Kolik centimetrů zasypávám, takovou frakci v milimetrech používám, tj. pro zásypy 0-4cm použijeme frakci LP1-4mm, pro 4-8cm použijeme frakci LP4-8/350. Pro větší vrstvy pak použijeme frakci 8-16mm.

 

Otázka: Jak se liší Liapor a Liaflor?

Odpověď: Liší se ve výrobním postupu, výsledkem je barevná odlišnost a odlišná struktura zrna (Liaflor je hnědý a "kulatější")

 

Otázka: Jak vymíchat beton z Liaporu?

Odpověď: Úplně stejně jako standardní beton, tj. s vodou a cementem, popř. s chemickými přípravky, které způsobí napěnění betonové směsi (tzv. činidlo SPH).

POZOR: jedinou změnou je postup přidávání složek do směsi: první dáme do liaporu vodu a teprve potom přidáváme cement. Opačný postup (tj. standardní, jak jsou stavebníci zvyklí) vede k tomu, že se zrna liaporu v cementovém mléce jeví jako mastná a mohou vyplavávat na hladinu směsi.

 

Otázka: Jaká je receptura na lehký beton?

Odpověď: Záleží na požadavcích na pevnost a objemovou hmotnost betonu. V případě drobné aplikace lze vycházet z orientačních receptur.

V případě "profesionální" aplikace doporučujeme kontaktovat partnerské firmy v oblasti výroby a dodávky betonových směsí, např.:

© 2013 TECH TRADING GROUP a.s.